Jeseň je tu a zima sa blíži

06.11.2012 14:18

Ako ste si všimli, v tomto období vonkajšie teploty už začínajú klesať a začína vykurovacia sezóna, kedy začínajú stúpať náklady každej domácnosti. Tieto náklady, odhliadnúc od nečakaných nákladov, sú náklady na vykurovanie domu, paneláku, iného obytného alebo kancelárskeho priestoru. Ceny plynu sa budú už len zvyšovať. Vláda sa snaží, aby nešli hore, no to je neudržatelný stav vzhľadom na ceny na medzinárodných trhoch. Rozmýšľali ste už nad kopletným zateplením domu, paneláku alebo kancelárskeho priestoru? Je to síce vyššia jednorázová investícia, ale táto investícia sa prejaví nielen na poplatkoch za energiu, ale aj na zvýšení hodnoty objektu a v neposlednom rade aj na kvalite bývania. Reálne sa dá komplexným zateplením ušetriť aj 40% - 60% z ceny tepla. Zateplenie tiež pôsobí aj ako izolant hluku, čo je veľmi prospešné nielen pri stavbách v blízkosti rušných ulíc.

Zatepľovacie systémy musia mať životnosť minimálne 25 rokov. Odborníci hovoria, že zateplením sa predĺžiť životnosť budovy o minimálne 25 - 30 rokov. Samozrejme nie je zanedbateľná ani estetická stránka zateplenia. Budova dostáva nový vzhľad a tým aj atraktívnosť, ktorá je veľmi nápomocná pri prípadnom predaji. Takže môžeme povedať, že po zateplení sa zvyšuje cena budovy, ktorá je spôsobená nielen novou nadobudnutou funkčnosťou, ale aj novým krajším vzhľadom.

Najúčinejšie je komplexné zateplenie budovy (všetky obvodove múry, nové okná a zateplenie strechy), čím sa minimalizuje únik tepla. Zateplenie sa dá financovať aj úverom a vo veľa prípadoch sa stáva, že za to čo sa usporí na cenách energií stačí na splátku úveru aj úrokov. V podstate zákazník nemá skoro žiadne fianančné náklady, iba získava (estetická stránka, zvýšenie hodnoty budovy, predĺženie životnosti budovy, príjemné inetriérové podmienky, zamedzovanie vzniku plesní ...).

 

Návratnosť zateplenia je 8 - 10 rokov. Kliknutím na tento link https://www.ceretherm.sk/kalkulator-navratnosti-zateplenia/ od firmy Ceresit (ktorej materiály používame) si môžete orientačne vypočítať energetickú náročnosť domu, platby za vykurovanie a návratnosť zateplenia

 

Tak, čo? Rozmýšľate nad zateplením? Neváhajte nás kontaktovať, vypracujeme Vám projekt, urobíme cenovú kalkuláciu a s vyškolenými pracovníkmi a stavebným dozorom zateplenie zrealizujeme. Pripravte sa na zimu a ušetrite peniaze, životné prostredie a Vaše nervy.

 

Pozitívne účinky zateplenia:

 1. zníženie spotreby energie na vykurovanie
 2. estetická stránka – nová fasáda, nový krajší vzhľad budovy
 3. odstránenie zatekania cez okenné a obvodové konštrukcie
 4. eliminácia tepelných mostov, ktoré spôsobujú zvýšené nároky na teplo a neskôr vznik plesní
 5. zníženie tepelného rozdielu v obvodových konštrukciách
 6. odstránenie plesní
 7. vytvorenie tepelnej pohody v interiéry
 8. predĺženie životnosti budovy
 9. pozitívný vplyv na životné prostredie (keďže sa zníži nárok na vykurovanie, tak sa znižujú emisie CO2) 
 10. zvýšenie hodnoty budovy

 

Negatívne účinky zateplenia:

 1. Mnohý ľudia Vám môžu zavidieť nový krajší vzhľad Vašej budovy :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Späť

Diskusná téma: Jeseň je tu a zima sa blíži

 • Dátum: 06.11.2012 Vložil: jozef

  Titulok: pravda

  musim nad tym porozmyslat

  Odpovedať

Pridať nový príspevok

Kontakt

Iveta Galandová
Podhorská
Snina
06901

0940 606 449

© 2012 Všetky práva vyhradené. Ing. Tomáš Galanda

Slovenský vyhľadávač BEST.SK